7.8/10 (Expert Score)
Product is rated as #28 in category Bebek Arabası
Hatırlatma
Bu inceleme yazısı hiçbir sponsorlu bağlantı ve işbirliği içermemektedir. BebekPlus ekibinin objektif değerlendirmelerini içerir..

Bugaboo Bee 5 Artıları ve Eksileri

Bugaboo Bee 5 İnceleme

Pozitif Özellikler
 • 4 Tekerleğinde bağımsız süspansiyon en önemli özelliği
 • Tanınmış marka olduğu için 2. El olarak satılması daha kolay
 • Tarzı ve stiliyle dünyada en beğenilen arabalardan biri
 • Yenidoğan ve çift yönlü kullanımı sayesinde tek bir araba ile sonuna kadar kullanım
 • Sağlam ve manevra kabiliyeti üst düzeyde
 • Ekstra satın alabileceğiniz aksesuarları ile her tarza ve cinsiyete uygun seçenekler
Negatif Özellikler
 • Fiyatı nedeniyle her bütçeye uygun değil
 • Ön bar olmaması
 • Tentede bebeği kontrol etmek için gözetleme penceresinin olmaması
 • Tekerlek boyutu sebebiyle belirli zeminlerde kullanım
 • Oturma ünitesinin yön değişimi kolay değil
 • Katlandığında dik durmaması

Bugaboo Bee 5 İnceleme

Bugaboo Bee 5 Yorumları

Bir Şehir Puseti: Bugaboo Bee 5                            

Bugaboo markası Hollanda menşeili olup ülkemizde en çok tercih edilen bebek arabalarının başında geliyor. Hafifliği, kompaktlığı, kolay açılıp-kapanmasıyla ve değiştirilebilen aksesuarlarıyla tam bir şehir puseti ve istediğiniz çoğu şeyi sağlıyor.

Tam anlatıma geçmeden önce isterseniz özelliklerine kısaca göz atalım:

 • İtme kolunun yüksekliği ayarlanabilir,
 • Uzatılabilir tente,
 • Yenidoğandan itibaren adaptörler sayesinde uyumlu oto koltukları ile kullanılabilir (Besafe, Cybex, MaxiCosi, Nuna, Avionaut),
 • Hafifleştirilmiş alüminyum şasi gövde (8,9 kg oturma ünitesi ile, 9,4 kg portbebe ile birlikte),
 • Oturma ünitesi çift yönlü kullanılabilir,
 • Oturma ünitesinde 3 farklı yatış kademesi mevcut,
 • Oturma ünitesinin boyu ayarlanabilir,
 • Rahatlık için tasarlanmış dolgulu oturma ünitesi,
 • Makinede yıkanabilen kumaşlar,
 • Tek parça şeklinde katlanma,
 • 4 tekerleğinde ayrı ve bağımsız süspansiyon sistemi,
 • Yağmurluk,
 • Kapalı ölçüleri 90×46,5×32 cm

Doğumdan İtibaren Kullanılabilir

Bugaboo Bee 5, bebeğiniz yenidoğdunda uyumlu olan oto koltukları (0-13 kg) ile bir adaptör sayesinde kullanılabiliyor. Aslında oturma ünitesi 170 derecelik bir açıyla tam yatıyor fakat eğer oturma ünitesiyle kullanmak istiyorsanız yenidoğan bir bebek için içerisinde mutlaka “yenidoğan destek minderi” şart. Çünkü sanıldığı gibi her arabanın tam yatışlı olması direkt olarak üstünde yenidoğan yatacağı manasına gelmiyor ne yazık ki. Ya da portbebe (basinet, 0-6 ay) dediğimiz tam yatan yatak şeklinde bir parça ile de herhangi bir destek minderine ihtiyaç duymadan yenidoğan bebeğinizi rahatlıkla yatırabilirsiniz.

İtme Kolunun Yüksekliği Ayarlanabilir

İtme kolunun boyunuza göre ayarlanabilir olması büyük avantaj ve buna göre kendi stilinizde arabayı rahatlıkla sürebiliyorsunuz. Ayrıca itme kollarının deri olması da sizin sürüşünüzü olumlu yönde etkiliyen bir diğer güzel özellik.

Uzatılabilir Tente

Tente kısmı körüklü (uzatılabilir) şeklinde ve oturma ünitesinin tam yatışlı kademesinde rahatlıkla yarıya kadar üstünü kapatabiliyor. Aynı zamanda tente 50+ faktörle UV güneş korumasına sahip (UPF 50+). Bu da güneşli havalarda çocuğunuzun yattığı kısmı Güneş’in zararlı ışınlarına karşı koruyor. Ayrıca bu tentenin yağmura karşı da dayanıklı olduğunu da söyleyeyim. Yani yanınızda sürekli kocaman yağmurlukla gezmenize pek gerek kalmıyor.

bugaboo bee 5 bebek arabası yorumları 1
bugaboo bee 5 bebek arabası yorumları 2

Oturma Ünitesi

Oturma ünitesi nefes alabilen, dolgulu ve terlemeyi minimuma indiren bir kumaşla kapatılmış. Oturma ünitesi ekstradan yumuşak dolgulu bir malzeme ile desteklenmiş, bu da çocuğunuz oturduğunda veya yattığında konfor sağlıyor. Oturma ünitesi çift taraflı şekilde takılabiliyor, yani çocuğunuz hem size hemde karşı tarafı rahatlıkla seyredebiliyor. Bu güzel bir özellik çünkü belirli bir süre (0-6 ay destekli bir minder ile) ebeveyne baktırılıp hem anında müdahale gerektirilebilecek durumların (boğulma, tıkanma vs. gibi takibat gerektirebilecek olayların) yaşanmaması, güneş geldi, rüzgar esti gibi yön değiştirilebilecek durumlarda yön değişikliği ve aynı zamanda da ebeveyn ile bağ kurması (özellikle anne ile) sağlanmış. Oturma ünitesinde çocuğunuz oturmadan önce yön değişimi yapmanız gerekmekte aksi halde çocuğunuz oturduğunda oturma ünitesinde yön değişikliği yapmanız imkansız. Çünkü oturma ünitesinin yön değişikliği için yerinden çıkartılıp ikiye katlanıp tekrar ters yöne takılması gerekmekte. Özellikle 6. ayından sonra tam anlamıyla kullanacağınız oturma ünitesinde ne yazık ki bir ön bar bulunmuyor. Bu ön bar denilen tutma sapına benzer aparat çocuğunuz oturma ünitesinde 6. ayından itibaren dik oturtulmaya başlandığında çocuğunuz için bir destek tutacağı anlamına geliyor. Bu da çocuğunuz dik otururken oradan tutunup; destek alıp sırtının sağa veya sola kaymasını engelliyor. Böylelikle çocuğunuzun dik ve rahat bir şekilde oturtularak desteklenmesi sağlanıyor fakat yukarıda da dediğim gibi Bugaboo Bee 5’te bir ön bar bulunmuyor. Oturma ünitesi çocuğunuzun boyu uzadığında uzatılabilecek şekilde kademeli olarak tasarlanmış. Yani çocuğunuzla birlikte büyüyen bir oturma ünitesi durumunda. Oturma ünitesinin etrafı açık ve ferah bu sayede çocuğunuz etrafı rahatlıkla seyredebiliyor. Oturma ünitesi üzerinden gitmişken çocuğunuzun boyu uzadığında onunla uzayabilen sırt kısmı dışında popo ve bacak koyma kısmıda uzatılabiliyor. Fakat maalesef ayaklarının aşağıya sarkmasını engellemek için herhangi bir ayak yeri bulunmuyor. Bu da çocuklarınızın ayak veya bacaklarının rahatsız olma ihtimalini bulunduruyor.Şasinin alt kısmında ön tekerleklere doğru olan bölümde çocuğunuzun boyu yeterli bir şekilde uzadığında ancak ayak koyma yerine erişilebiliyor.

4 Tekerleğinde Ayrı ve Bağımsız Süspansiyon Sistemi

Gelelim birbirinden bağımsız şekilde tasarlanmış olan süspansiyon sistemine. Bu çok iyi bir şey çünkü çukur ve tümsekler eşit şekilde karşınıza çıkmıyor. Süspansiyon sisteminin böyle olması zeminden tekerleklere gelen bağımsız her türlü darbeyi absorbe edebilmesine ve çocuğunuzun bu durumlardan rahatsız olmadan seyahat edebilmesine imkan sağlıyor.

bugaboo bee 5 bebek arabası yorumları 3

Tekerler

Tekerlek boyutu bir şehir puseti için kabul edilebilir boyutta (tabii ki bu bulunduğunuz il, bölge ve koşullara göre değişir, belki de sizin için ideal boyuttadır). Neden kabul edilebilir dedim şöyle anlatayım; çok büyük çukur, tümsek ve engebeli arazilerde tam istenilen şekilde ilerleyemeyebilirsiniz. Çünkü orta küçük diye tabir edilen boyutlardaki bu tekerlekler aslında düz zeminlerde veya belirli bir engebeye sahip arazilerde sürmeye imkan vermektedir. Çok bozuk arnavut kaldırımı, bozuk büyük çukur ve tümsekler gibi engebesi fazla olan yerlerde zeminden gelen sarsılma tekerlek boyutundan dolayı fazla olacaktır ve ayrıca sürerken bu büyük çukurlara takılmanızda olası. Bu da sürüşü olumsuz etkileyebilir.

bugaboo bee 5 bebek arabası yorumları 4

Depolama

Şasinin alt kısmında bulunan alışveriş sepeti gayet büyük ve yeterli istediğiniz çoğu eşyayı rahatlıkla koyabiliyorsunuz. Ayrıca sepetin bulunduğu bölüm oturma ünitesini tam yatırsanız bile her iki taraftan rahatlıkla ulaşılabilir şekilde.

bugaboo bee 5 bebek arabası yorumları 5

Tek Elle Kolayca Katlanır

Katlaması ve açması çok basit. Kapatırken oturma ünitesi üstündeyken (yönü farketmez) iki elinizle tek düğmeyle kapatıyorsunuz. Açarken ise sadece bir ayak hareketi yeterli oluyor. Bu inanılmaz işinize yarayacak bir özellik. Çünkü seyahatlerinizde nasıl katlayacağım?, nasıl yapacağım? gibi sorulara yer bırakmadan rahatlıkla açıp-kapatıyorsunuz. Kapladığı yer orta boy bir seyahat çantası büyüklüğünde ve bu sayede otomobilinizin bagajını çok efektif bir şekilde kullanıyor ve bagajınız dolmuyor.

bugaboo bee 5 bebek arabası yorumları 6

Aksesuarlar

Gelelim bir bebek arabasının değişmez bölümü olan aksesuarlara 🙂 Değiştirilebilir tente, yazlık tente, kışlık footmuff tulumu, oturma ünitesi kumaşı, itme kolu sapları, jant kapakları ve 2 ayrı renkteki (siyah ve gri alüminyum) şasi gövde gibi aksesuarlar ile bebeğinizin kendisine özgü Bugaboo Bee 5’ini tasarlayabilir ve bunun tadını bebeğinizle çıkarabilirsiniz 🙂

 

Bugaboo Bee 5 Ürün Özellikleri

Bugaboo Bee 5 Özellikleri

Ürün TipiPuset
Taşıma Kapasitesi17 kg
Koltuk KullanımıTekli Kullanım 
İki Yönlü KullanımVar
Yenidoğan KullanımıVar
Alüminyum KasaVar
Ayarlanabilir Tutma KoluVar
Oto KoltuğuYok 
Tek Elle KatlamaVar
Katlarken Otomatik KilitlenmeVar
Katlıyken Dik DurabilmeYok 
PortbebeYok
Kalite Standartları 
Koltuk TipiÇok Pozisyonlu
Tam YatabilmeVar
Oto Koltuğuna UyumYok 
Ayarlanabilir AyaklıkYok 
Ön BarYok 
Ön TepsiYok 
Gözetleme PenceresiYok 
Tam Kapanabilir TenteVar
Ekstra Büyüyebilen TenteVar
Tekerlek Sınıfı4
Sökülebilir TekerlekVar
360 Döner TekerlekVar
Sabitlenebilir TekerlekVar
YağmurlukVar
Ayak ÖrtüsüYok 
Ağırlık8,9 kg
Oto Koltuğu Ağırlığı 
Yükseklik (Açık) 
Genişlik (Açık) 
Derinlik (Açık) 
Yükseklik (Kapalı)90 cm 
Genişlik (Kapalı)46,5 cm 
Derinlik (Kapalı)32 cm 
Renk SeçenekleriBordo,
Kırmızı,
Lacivert,
Pembe,
Sarı,
Siyah,
Yeşil
Diğer ÖzelliklerSökülebilir Kılıf/Kumaş,
Süspansiyonlu Tekerlek,
Silinebilir Kumaş,
Sökülebilen Tente,
Oturma Ünitesi İle Katlanabilme,
Tek Noktadan Frenleme Sistemi,
Ayarlanabilir Taşıma Koltuğu Yüksekliği,
UPF 50+ Koruyucu Tente,
Anakucağı Adaptörü İle Anakucağı Uyumu,
Geniş Sepet,
5 Noktalı Emniyet Kemeri

Bugaboo Bee 5 Kullanıcı Yorumları

Bugaboo Bee 5 Kullanan Ebeveynlerin Yorumları

8.8 Total Score
Awesome

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Tellus orci ac auctor augue mauris augue neque. Adipiscing elit ut aliquam purus sit amet. Quis hendrerit dolor magna eget est.

Design
9
Price
7
Quality
9
Innovation
10
Usability
9
Düşüncelerinizi görmekten mutlu olacağız..

   Leave a reply

   Bebek Plus
   Logo
   Compare items
   • Bebek Arabası (0)
   • Oto Koltuğu (0)
   • Kanguru (0)
   • Beşik (0)
   • Portbebe (0)
   • Salıncak (0)
   • Sallanan Sandalye (0)
   Compare