7.8/10 (Expert Score)
Product is rated as #5 in category Bebek Arabası
Hatırlatma
Bu inceleme yazısı hiçbir sponsorlu bağlantı ve işbirliği içermemektedir. BebekPlus ekibinin objektif değerlendirmelerini içerir..

İnglesina Trilogy Artıları ve Eksileri

İnglesina Trilogy İnceleme

Pozitif Özellikler
 • 4 Tekerlek süspansiyon sistemi olması avantaj
 • Tanınmış marka olduğu için 2. El olarak satılması daha kolay
 • Yenidoğan anakucağıyla ve oturma ünitesiyle çift yönlü kullanım mevcut
 • Tek elle kolay katlanması
 • Katlandığında dik durması
 • Yüksek taşıma kapasitesi
 • Geniş alt sepet
 • Tekerlek boyutundan dolayı her zeminde kullanılabilmesi
 • Kutudan çıkan ayak tulumu ve bardaklık
Negatif Özellikler
 • Fiyatı nedeniyle her bütçeye uygun olmayabilir
 • Alt sepete sadece ön kısımdan malzeme koyabiliyorsunuz
 • İtme kolu plastik (deri olsaydı daha can alıcı görünebilirdi)
 • İtme kolu boyunuza göre ayarlanmıyor

İnglesina Trilogy İnceleme

İnglesina Trilogy Yorumları

Maksimum Konfor, Maksimum Kullanışlılık: İnglesina Trilogy

Bir İtalyan tasarımı ve ikonu olan İnglesina markası en çok tercih edilen bebek arabalarının başında geliyor. Hafifliği, kompaktlığı, tek elle kolay açılıp-kapanmasıyla ve değiştirilebilen aksesuarlarıyla tam bir konfor ve kullanışlılık abidesi desek yanlış olmaz.

Tam anlatıma geçmeden önce isterseniz özelliklerine kısaca göz atalım:

 • Uzatılabilir tente,
 • Yenidoğandan itibaren kendi ana kucakları ile (Huggy, Cab) adaptöre ihtiyaç duymadan kullanılabilir,
 • Yenidoğandan itibaren adaptörler sayesinde uyumlu oto koltukları ile kullanılabilir (Besafe, Cybex, MaxiCosi, Nuna, Avionaut),
 • Hafifleştirilmiş alüminyum şasi gövde (9,5 kg oturma ünitesi ile),
 • Oturma ünitesi çift yönlü kullanılabilir,
 • Oturma ünitesinde 3 farklı yatış kademesi mevcut,
 • Ayak kademesi ayarlanabilir,
 • Makinede yıkanabilen kumaşlar,
 • Tek parça şeklinde katlanma,
 • 4 tekerleğinde ayrı ve bağımsız süspansiyon sistemi,
 • 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi,
 • Yağmurluk,
 • Bardaklık,
 • Ayak tulumu,
 • Kapalı ölçüleri 34x98x44 cm

Yenidoğan Kullanımı

İnglesina Trilogy bebeğiniz yenidoğdunda kendi üretmiş olduğu oto koltukları ile (Huggy, Cab) bir adaptöre ihtiyaç duymadan rahatlıkla kullanılabilir. Öte yandan uyumlu olan oto koltukları (0-13 kg) ile bir adaptör sayesinde kullanılabiliyor. Oturma ünitesi 170 derecelik bir açıyla tam yatıyor fakat eğer oturma ünitesiyle kullanmak istiyorsanız yenidoğan bir bebek için içerisinde mutlaka “yenidoğan destek minderi” şart. Çünkü her arabanın tam yatışlı olması üstünde yenidoğan yatacağı anlamına gelmiyor. Ya da portbebe (basinet, 0-6 ay) dediğimiz tam yatan yatak şeklinde bir parça ile de herhangi bir destek minderine ihtiyaç duymadan yenidoğan bebeğinizi rahatlıkla yatırabilirsiniz.

İtme Kolu

İtme kolu tek parça plastik aksam şeklinde ve boyu ayarlanmıyor.

Tente

Tente kısmı körüklü (uzatılabilir) şeklinde ve oturma ünitesinin tam yatışlı kademesinde rahatlıkla yarıya kadar üstünü kapatabiliyor. Oturma ünitesi eğer dik pozisyondaysa bu tente neredeyse tam kapanıyor. Aynı zamanda tente 50+ faktörle UV güneş korumasına sahip (UPF 50+). Bu da güneşli havalarda çocuğunuzun yattığı kısmı Güneş’in zararlı ışınlarına karşı koruyor. Ayrıca bu tentenin yağmura karşı da dayanıklı olduğunu da söyleyeyim. Yani yanınızda yağmurluk taşımanıza pek gerek kalmıyor.

Oturma Ünitesi

Oturma ünitesi nefes alabilen, terlemeyi minimuma indiren bir kumaşla beraber geliyor. Oturma ünitesi çift taraflı şekilde takılabiliyor, yani çocuğunuz hem size hemde karşı tarafı rahatlıkla seyredebiliyor. Bu güzel bir özellik çünkü belirli bir süre (0-6 ay destekli bir minder ile) ebeveyne baktırılıp hem anında müdahale gerektirilebilecek durumların yaşanmaması, güneş geldi, rüzgar esti gibi yön değiştirilebilecek durumlarda yön değişikliği ve aynı zamanda da ebeveyn ile bağ kurması (özellikle anne ile) sağlanmış. Oturma ünitesinde çocuğunuz oturmadan önce yön değişimi yapmanıza gerek yok. Bu çok güzel bir özellik. Çünkü yön değiştirmek istediğiniz durumlarda bebeğiniz üzerindeyken (tabii bu bebeğiniz belirli bir ağırlıktayken önerilir 🙂 ) çıkartıp yönünü değiştirip tekrar takabilirsiniz. 5 nokta emniyet kemeri ve bu kemerlerin bebeğinize rahatsızlık vermemesi için dolgulu kemer pedleri ile desteklenmiş. Oturma ünitesinde ön bar bulunuyor. Bu ön bar denilen tutma sapına benzer aparat çocuğunuz oturma ünitesinde 6. ayından itibaren dik oturtulmaya başlandığında çocuğunuz için bir destek tutacağı anlamına geliyor. Bu da çocuğunuz dik otururken oradan tutunup; destek alıp sırtının sağa veya sola kaymasını engelliyor. Böylelikle çocuğunuzun dik ve rahat bir şekilde oturtularak desteklenmesi sağlanıyor. Oturma ünitesinin etrafı açık ve ferah bu sayede çocuğunuz etrafı rahatlıkla seyredebiliyor. Ayaklarının aşağıya sarkmasını engellemek için bir ayak yeri bulunmakta. Bu da çocuklarınızın ayak veya bacaklarının rahatsız olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Şasinin alt kısmında ön tekerleklere doğru olan bölümde çocuğunuzun boyu yeterli bir şekilde uzadığında ayak koyma yerine erişilebiliyor.

Süspansiyon Sistemi

Gelelim birbirinden bağımsız şekilde tasarlanmış olan süspansiyon sistemine. Bu çok iyi bir şey çünkü çukur ve tümsekler eşit şekilde karşınıza çıkmıyor. Süspansiyon sisteminin böyle olması zeminden tekerleklere gelen bağımsız her türlü darbeyi absorbe edebilmesine ve çocuğunuzun bu durumlardan rahatsız olmadan seyahat edebilmesine imkan sağlıyor.

Tekerlekler

Tekerlek boyutu orta büyük diye tabir ettiğimiz neredeyse çoğu zeminlerde rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Bu büyüklükteki tekerlekler çukurlar, tümsekler ve engebeli araziler için biçilmiş kaftan. Sizin tarafınızda rahat bir sürüş imkanı sunarken; diğer taraftan bebeğiniz için zeminin tüm kötü geri dönüşlerine kafa tutar nitelikte.

Fren

Fren kısmı arka tekerleklere konumlandırılmış. Tek bir ayak hareketi yeterli oluyor. Bir de çoğu arabada ön tekerleklerin kilidini açmak için illa da öne eğilip tekerleklerin kilitlerini tek tek açmaktansa Trilogy’de bu işi şasinin kenar kısımlarında bulunan iki buton çözüyor ve bu butonlara ayrı ayrı iki elinizle aynı anda eğilmeden ulaşıyorsunuz.

Alt Sepet

Şasinin alt kısmında bulunan alışveriş sepeti gayet büyük ve yeterli istediğiniz çoğu eşyayı rahatlıkla koyabiliyorsunuz. Ayrıca sepetin bulunduğu bölüm oturma ünitesini tam yatırdığınızda sadece ön taraftan kolay bir şekilde sepete ürün koyabiliyorsunuz. Arka kısımdan ürün koymanız maalesef çok mümkün değil.

Katlama-Açma

Katlaması ve açması çok basit. Kapatırken oturma ünitesi üstündeyken (yönü farketmez) tek elinizle tek düğmeyle kapatıyorsunuz. Kapattığınızda bebek arabanızın kumaşları kirlenmesin ve daha derli toplu dursun diye dik durabiliyor. Açarken ise sadece bir el hareketi yeterli oluyor. Bu inanılmaz işinize yarayacak bir özellik. Çünkü seyahatlerinizde kapatıp-açma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırıyor. Kapladığı yer ince uzun bir şekilde ve bu sayede otomobilinizin bagajını çok efektif bir şekilde kullanıyor ve bagajınız dolmuyor.

Aksesuarlar

Aksesuarlarında ise; kışlık footmuff, yaz ve kış için oturma ünitesi iç pedi, bebek çantası ve şemsiye bulunmakta.

 

İnglesina Trilogy Ürün Özellikleri

İnglesina Trilogy Özellikleri

Ürün TipiPuset
Taşıma Kapasitesi17 kg
Koltuk KullanımıTekli Kullanım 
İki Yönlü KullanımVar
Yenidoğan KullanımıVar
Alüminyum Kasa 
Ayarlanabilir Tutma KoluVar
Oto KoltuğuYok 
Tek Elle KatlamaVar
Katlarken Otomatik KilitlenmeVar
Katlıyken Dik DurabilmeVar
PortbebeYok
Kalite Standartları 
Koltuk TipiÇok Pozisyonlu
Tam YatabilmeVar
Oto Koltuğuna UyumVar
Ayarlanabilir AyaklıkVar
Ön BarVar
Ön TepsiYok 
Gözetleme PenceresiVar
Tam Kapanabilir TenteYok 
Ekstra Büyüyebilen TenteVar
Tekerlek Sınıfı4
Sökülebilir TekerlekVar
360 Döner TekerlekVar
Sabitlenebilir TekerlekVar
YağmurlukVar
Ayak ÖrtüsüVar
Ağırlık9,5 kg
Oto Koltuğu Ağırlığı 
Yükseklik (Açık)107 cm 
Genişlik (Açık)56,5 cm 
Derinlik (Açık)83 cm 
Yükseklik (Kapalı)97 cm 
Genişlik (Kapalı)36,5 cm 
Derinlik (Kapalı)48 cm 
Renk SeçenekleriGri,
Kahverengi,
Krem,
Lacivert,
Siyah
Diğer ÖzelliklerSökülebilir Kılıf/Kumaş,
Sökülebilen Tente,
Bilyeli Tekerlek,
Ekstra Dolgulu Kumaş,
Tente Arkasında Bardaklık,
UPF 50+ UV XL Tente,
Anakucağı Adaptörü İle Anakucağı Uyumu,
5 Noktalı Emniyet Kemeri

İnglesina Trilogy Kullanıcı Yorumları

İnglesina Trilogy Kullanan Ebeveynlerin Yorumları

8.8 Total Score
Awesome

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Tellus orci ac auctor augue mauris augue neque. Adipiscing elit ut aliquam purus sit amet. Quis hendrerit dolor magna eget est.

Design
9
Price
7
Quality
9
Innovation
10
Usability
9
Düşüncelerinizi görmekten mutlu olacağız..

   Leave a reply

   Bebek Plus
   Logo
   Compare items
   • Bebek Arabası (0)
   • Oto Koltuğu (0)
   • Kanguru (0)
   • Beşik (0)
   • Portbebe (0)
   • Salıncak (0)
   • Sallanan Sandalye (0)
   Compare